Zjarr pranë fabrikës së çimentos në Fushë-Krujë, rrezikohen disa banesa dhe biznese

Publikuar tek: aktualitet, më 19:01 24-08-2019 Zjarr pranë fabrikës së çimentos në Fushë-Krujë, rrezikohen disa banesa dhe biznese Foto ilustruese

Një vatër zjarri është përhapur mbasditen e sotme në një sipërfaqe toke pranë fabrikës së çimentos në fshatin Zallë në Fushë-Krujë.

Mësohet se zjarri ka përfshirë sipërfaqe toke pranë pjesës së jashtme të fabrikës, si dhe rrezikon disa banesa dhe një biznes aty pranë.

Zjarrëfikësja ndërkohë ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për shuarjen e zjarrit.

Deri tani dyshohet se zjarri jashtë fabrikës së çimentos është i qëllimshëm.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0084259510040283
array(1) { ["section"]=> string(89) "zjarr-prane-fabrikes-se-cimentos-ne-fushe-kruje-rrezikohen-disa-banesa-dhe-biznese-176230" }