Zjarr pranë shkollës së mesme në Lezhë, rrezikohen disa banesa e biznese

Publikuar tek: aktualitet, më 16:36 15-03-2019 Zjarr pranë shkollës së mesme në Lezhë, rrezikohen disa banesa e biznese Foto ilustruese

Është përfshirë nga flakët pasditen e sotme një zonë pranë shkollës së mesme në Ishull Lezhë.

Mësohet se zjarri ka rënë në një zonë me shkurre dhe kallamishte dhe kanë dëmtuar disa shtylla tensioni.

Dyshohet se zjarri mund të ketë qenë i qëllimshëm edhe pse ende nuk është konfirmuar.

Fatmirësisht bëhet me dije se nuk ka asnjë të lënduar, ndonëse ka dëme material dhe u rrezikuan disa shtëpi e biznese.

Ndërkaq, forcat zjarrfikëse kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe kanë vënë nën kontroll flakët.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0065569877624512
array(1) { ["section"]=> string(78) "zjarr-prane-shkolles-se-mesme-ne-lezhe-rrezikohen-disa-banesa-e-biznese-156554" }