Zjarre masive në Kaliforni, 10 të vdekur (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 12:51 10-10-2017 Zjarre masive në Kaliforni, 10 të vdekur (VIDEO)

Zjarre masive kanë përfshirë veriun e Kalifornisë, ku si pasojë kanë humbur jetën 10 persona dhe dy të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Ndërkohë, për shkak të gjendjes së jashtëzakonshme janë larguar nga banesat e tyre rreth 20 000 njerëz, shkruan The Guardian, transmeton newsbomb.al.

Sakaq, rreth 32 000 hektarë tokë janë shkatërruar nga përhapja e flakëve.

Ndërkohë, guvernatori i vendit Jerry Broën deklaroi se “Për shkak të erërave të forta që arrijnë në 90 km në orë shkatërrimet do të jenë edhe më të mëdha”. 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Blade Runner 2049, sukses në kinematë amerikane
Turqia zbut tonet, përmirëson marrëdhëniet me Gjermaninë »
Article Logic
Execution time: 0.013317108154297
array(1) { ["section"]=> string(51) "zjarre-masive-ne-kaliforni-10-te-vdekur-video-95377" }