Zjarre masive në Spanjë dhe Portugali, 31 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 16:07 16-10-2017 Zjarre masive në Spanjë dhe Portugali, 31 të vdekur

Zjarret masive kanë përfshirë Portugalinë qëndrore dhe atë veriore këtë fundjavë, si pasojë kanë humbur jetën të paktën 31 persona.

Autoritete vendase raportojnë për 145 vatra zjarri, të cilat konsiderohen ende si serioze.  Ndërsa të paktën tre persona kanë mbetur të vdekur në pjesën veriore të Spanjës, në rajonin e Galicisë, shkruan BBC, transmeton newsbomb.al.

_98332251_hi042410636.jpg

_98337405_935515e8-e4b4-4beb-8fba-4da260d8c215.jpg

_98337047_31fb0603-ef51-4628-a74b-f9577a41da90.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpartallohet rrjeti kriminal, arrestohen shqiptarët me drogë e armë, mbi 3.5 ton marijuhanë nga Shqipëria (EMRAT)
Përplasen dy yje në qiell, e pabesueshme ajo që ndodh në univers diktohet edhe në Tokë »
Article Logic
Execution time: 0.01163387298584
array(1) { ["section"]=> string(56) "zjarre-masive-ne-spanje-dhe-portugali-31-te-vdekur-96084" }