Zjarre masive në Ukrainë, 8 të vdekur dhe 10 të lënduar

Publikuar tek: bota, më 16:59 01-10-2020 Zjarre masive në Ukrainë, 8 të vdekur dhe 10 të lënduar

Tetë persona humbën jetën dhe dhjetë kanë mbetur të plagosur teksa një seri zjarresh në pyje përfshinë një pjesë të rajonit lindor ukrainas të Luhansk.

Mediat e huaja bëjnë me dije se zjarret kërcënuan 22 vendbanime dhe përfshinë një sipërfaqe prej rreth 9.300 hektarë, ndërsa 120 persona janë evakuuar.

Sakaq, autoritetet lokale thanë se kishte gjithsej 146 vatra zjarri, 82 prej të cilave janë fikur.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012995004653931
array(1) { ["section"]=> string(61) "zjarre-masive-ne-ukraine-8-te-vdekur-dhe-10-te-lenduar-222352" }