Zjarrfikëset e Vlorës rreth një orë betejë me flakët, digjet restoranti në brendësi të Pyllit të Sodës

Publikuar tek: aktualitet, më 20:25 27-12-2019 Zjarrfikëset e Vlorës rreth një orë betejë me flakët, digjet restoranti në brendësi të Pyllit të Sodës Pamje nga vendi i ngjarjes

Rreth një orë betejë me flakët i është dashur zjarrfikëseve të Vlorës për të vënë nën kontroll flakët që kanë përfshirë një restorant në zonën e Pyllit të Sodës, në Zvërnec.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:30, ndërsa dyshohet se shkaku i zjarrit që ka shpërthyer në restorant të ketë qenë aksidental. Menjëherë pas sinjalizimit, zjarrfikëset e Vlorës kanë mbërritur pranë restorantit dhe kanë bërë të mundur vënien në kontroll të flakëve pasi rreziku ishte shumë i madh.

Nga zjarri nuk ka pasur persona të lënduar, por vetëm dëme të shumta materiale në restoranin ku shpërthyen flakët.

Screenshot_2.jpgScreenshot_3.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U arrestua pas shembjes së Kavalishencës, lirohet nga burgu Ahmet Doda
Zjarr i fuqishëm në zonën muzeale të Gjirokastrës, stakohet energjia në gjithë qytetin: Digjet dhe një shtëpi »
Article Logic
Execution time: 0.01274585723877
array(1) { ["section"]=> string(108) "zjarrfikeset-e-vlores-rreth-nje-ore-beteje-me-flaket-digjet-restoranti-ne-brendesi-te-pyllit-te-sodes-190545" }