Zjarri dogji linjën përcjellëse të energjisë, reagon OSHEE: Është dëmtuar linja e tensionit të ulët dhe kabllot e internetit (E PLOTË)

Publikuar tek: aktualitet, më 21:41 10-10-2019 Zjarri dogji linjën përcjellëse të energjisë, reagon OSHEE: Është dëmtuar linja e tensionit të ulët dhe kabllot e internetit (E PLOTË) Fotoilustruese

OSHEE reagon zyrtarisht për dëmtimin e linjës përcjellëse të energjisë elektrike për pesë fshatra të Gjirokastrës, si pasojë e një zjarri në kodrat e këtyre fshtrave.

Sipas njoftimit, defekti ka ndodhur në linjën kabllore ABC (tension i ulët), dhe djegia e linjës më së shumti ka prekur linjat kabllore të telefonisë, internetit dhe tv. Pra, OSHEE shprehet se nuk është djegur linja e tensionit të mesëm siç u raportua në disa media, por një segment i linjës së tensionit të ulët.

“Pa energji elektrike kane mbetur 200 abonente (dhe jo 10 mije). Keta 200 abonente nuk kane energji per shkak te stakimit te kabines per nevoja te riparimit te defektit. OSHEE garanton abonentet per masat e mara dhe rikthimin sa me te shpejte te energjise elektrike”, thuhet ndër të tjera në njoftim.

Njoftimi i plotë:

Referuar lajmin dhene ne media, sipas te ciles, eshte djegur kabullii i tensionit te mesem, duke lene pa energji elektrike 10 mije banore te qytetit Gjirokaster, sqarojme se:

Defekti ka ndodhur ne linjen kabllore ABC (tension i ulet), dhe djegia e linjes me se shumti ka prekur linjat kabllore te telefonise, internetit dhe tv.

Pra, nuk eshte djegur linja e tensionit te mesem por nje segment i linjes se tensionit te ulet.

Pa energji elektrike kane mbetur 200 abonente (dhe jo 10 mije). Keta 200 abonente nuk kane energji per shkak te stakimit te kabines per nevoja te riparimit te defektit.

OSHEE garanton abonentet per masat e mara dhe rikthimin sa me te shpejte te energjise elektrike.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091378688812256
array(1) { ["section"]=> string(137) "zjarri-dogji-linjen-percjellese-te-energjise-reagon-oshee-eshte-demtuar-linja-e-tensionit-te-ulet-dhe-kabllot-e-internetit-e-plote-181576" }