Zjarri i fuqishëm në “Qafë Muzinë” shkakton trafik, makinat në radhë kilometrike (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 16:51 09-08-2017 Zjarri i fuqishëm në “Qafë Muzinë” shkakton trafik, makinat në radhë kilometrike (FOTO)

Një zjarr i fuqishëm që ka shpërthyer në Qafën e Muzinës ka bllokuar disa herë kalimin e pasagjerëve në rrugën e vetme që lidh Gjirokastrën me Sarandën.

Sot prej mesditës, intesiteti i zjarrit nuk ka rënë dhe disa herë është bërë i rrezikshëm dhe për kalimtarët. Zjarrfikëset dhe ambulancat janë në vendngjarje në luftë për ta bllokuar përhapjen e zjarrit dhe për ta shuar atë.

Screenshot_5_copy.jpg

Screenshot_3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021909952163696
array(1) { ["section"]=> string(88) "zjarri-i-fuqishem-ne-qafe-muzine-shkakton-trafik-makinat-ne-radhe-kilometrike-foto-88664" }