Zjarri i madh shpërthen në një stan në Sarandë, digjen 200 dele

Publikuar tek: aktualitet, më 08:33 22-01-2021 Zjarri i madh shpërthen në një stan në Sarandë, digjen 200 dele Foto ilustruese

Një zjarr i madh ka rënë në një stan bagëtish në Sarandë, në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Dëmi që është shkaktuar nga flakët është tepër i madh pasi janë djegur 200 dele, si dhe bazë ushqimore për ushqyerjen e tyre. Zjarri ka rënë rreth orës 06.15 të mëngjesit, në një stan në fshatin Viron, afër Finiqit.

Ndërkohë, pronari i stanit ka thënëë se kur ka shkuar nëë mëngjes për të mjelë bagëtinë, ka parë që të gjitha po digjeshin.

“Janë të djegura komplet. Kur erdha në mëngjes i gjeta të djegura bagëtinë dhe bazat ushqimore. Kryesore ishte bagëtia. Ishim 5 persona që punonim këtu. Zjarri ishte aksidental, unë nuk kam konflikte me njeri. Këto janë fatkeqësi natyrore. Erdhën të gjithë, kryetarë bashkie, zjarrëfikëset. Është i fuqishëm dhe nuk e shuanin dot, të paktën të shpëtoj objektin, ndërtesën” – tha pronari i stanit Ruzhdi Allkushi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Monitor: Rreth 6 mijë vdekje shtesë në 2020-n, 5 herë më shumë se raportimet zyrtare për fatalitetet në spitalet Covid
Në kërkim ndërkombëtar nga Italia, arrestohet në Elbasan 54 vjeçari i dëguar për organizatë kriminale (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.0048091411590576
array(1) { ["section"]=> string(69) "zjarri-i-madh-shperthen-ne-nje-stan-ne-sarande-digjen-200-dele-235940" }