Zjarri masiv përfshin Ministrinë e Mbrojtjes së Rusisë

Publikuar tek: bota, më 20:26 03-04-2016 Zjarri masiv përfshin Ministrinë e Mbrojtjes së Rusisë

Mësohet se ka shpërthyer një zjarr në ndërtesën e Ministrisë së Mbrojtjes së Rusisë në Moskë.

Zjarri i cili shpërtheu në ndërtesën e Ministrisë së Mbrojtjes e cila gjendet në Rrugën "Znamenka" në afërsi të Pallatit të Kremlinit, ka arritur të përhapet me shpejtësi.

Në vendngjarje janë dërguar një numër i madh i zjarrfikësve dhe ekipeve të shpëtimit, ndërsa rruga në të cilën gjendet ndërtesa u mbyll për trafikun.

Sipas lajmeve të mediave ruse nga zjarri është plagosur një person. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Fortesa” Austria: Më shumë mbrojtje të kufijve të jashtëm të BE
Super-skandali/ Nga Messi te liderët e botës, 11 milion email-e tregojnë si fshihen miliardat »
Article Logic
Execution time: 0.011667013168335
array(1) { ["section"]=> string(60) "zjarri-masiv-perfshin-ministrine-e-mbrojtjes-se-rusise-36753" }