Zjarri në Bibliotekën Kombëtare: Ja cilës periudhë i përkasin librat e djegur

Publikuar tek: aktualitet, më 11:44 16-03-2017 Zjarri në Bibliotekën Kombëtare: Ja cilës periudhë i përkasin librat e djegur

Pas zjarrit që përfshiu një ditë më parë Bibliotekën Kombëtare të Shqipërisë bëhet me dije se nuk është prekur nga zjarri fondi i vlera të rralla dhe as arkivi shqip.

Po ashtu në një njoftim zyrtar Biblioteka njofton se librat e dëmtuar janë të pas viteve 2.000 dhe se zjarri nuk ka prekur bazën elektronike të të dhënve.

“Jemi ende në pritje të një raporti zyrtar të ekspertizës. Nga zjarri nuk janë prekur fondi i vlera të rralla dhe as arkivi shqip. S’është prekur po ashtu baza elektronike e të dhënave.  Rezultojnë të dëmtuar 3 rafte me libra dhe dëmtimet janë të pas viteve 2000” thuhet në njoftimin e Bibliotekës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Flet heroi zjarrfikës që shpëtoi pasurinë e shqiptarëve dhe ra përtokë i rraskapitur: Si luftova me flakët dhe ç’ndjeva në fund... (RRËFIMI EKSKLUZIV)
Parandalohet ngjarja e rëndë kriminale, 24-vjeçari tenton të vrasë me armë 2 të rinj (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.012663841247559
array(1) { ["section"]=> string(82) "zjarri-ne-biblioteken-kombetare-ja-ciles-periudhe-i-perkasin-librat-e-djegur-72089" }