Zjarri në Greqi, presidenti i Olimpiakosit dhuron 1 milionë euro për të prekurit

Publikuar tek: sport, më 22:38 24-07-2018 Zjarri në Greqi, presidenti i Olimpiakosit dhuron 1 milionë euro për të prekurit Presidenti Olimpiakosit

Teksa rritet numri i viktimave dhe të plagosurve, shteti u ka bërë apel vendeve të BE-së për ndihmë emergjente pasi situata ka dalë jashtë kontrollit.

Në një moment të tillë tragjik, presidenti i klubit më të madh grek Olimpiakosit, Evangelos Marinakis ka ofruar 1 milionë € për të ndihmuar personat që janë prekur nga përhapja e flakëve.

Deri më tani janë konfirmuar 74 të vdekur dhe 188 të plagosur nga përhapja e fuqishme e flakëve që nisën ditën e djeshme.

               

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025599956512451
array(1) { ["section"]=> string(86) "zjarri-ne-greqi-presidenti-i-olimpiakosit-dhuron-1-milione-euro-per-te-prekurit-129016" }