Zjarri në Kaliforni, Trump shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Publikuar tek: bota, më 05:49 06-08-2018 Zjarri në Kaliforni, Trump shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Shtatë persona kanë mbetur të vdekur pas zjarrit që ka përfshirë Kaliforninë, duke detyruar mijëra persona të ikin nga shtëpitë e tyre.

 

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka udhëtruar të krijohet fondi për të ndihmuar zonat e prekura nga zjarri, shkruan Rel, transmeton newwsbomb.al.

Shtëpia e Bardhë raportoi se Trump ka urdhëruar ndihmë nga autoritetet për t’ju dalë në ndihmë atyre që janë prekur nga zjarri i madh.

Kalifornia është përfshirë nga zjarr i madh gjatë këtij viti. Gjithsej 14 shtete kanë raportuar përfshirje nga zjarri, duke përfshirë Floridën dhe Teksasin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090560913085938
array(1) { ["section"]=> string(66) "zjarri-ne-kaliforni-trump-shpall-gjendjen-e-jashtezakonshme-130258" }