Zjarri në Notre-Dame, ish-kryeministri Berisha: Mbarë njerëzimit do t' i mungojë Katedralja

Publikuar tek: aktualitet, më 22:00 15-04-2019 Zjarri në Notre-Dame, ish-kryeministri Berisha: Mbarë njerëzimit do t' i mungojë Katedralja

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për zjarrin e rënë pasditen e sotme në katedralen e famshme të Notre-Dame në Paris.

Berisha shkruan se Francës, qytetërimit dhe mbarë njerëzimit do t' i mungojë katedralja e famshme e Parisit, simboli krenar i përjetësisë së tyre.

'Parisit, Frances, qyteterimit perendimor dhe mbare njerezimit do t’ju mungoje Katedralja, simboli krenar e magjeps i perjetesise se tyre! Çfare humbje e pakufishme! sb', ka shkruar Berisha në Facebook.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përplasja me Ramën, Ylli Rakipi tregon si kryeministri i ngriti kurth kur ishte te Top Channel: Bashkë me Endri Fugën donin të më mbyllnin emisionin
Dhjetra qytetarë në pritje, makina e policisë humbet durimin dhe futet me të kuqe (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.008821964263916
array(1) { ["section"]=> string(95) "zjarri-ne-notre-dame-ish-kryeministri-berisha-mbare-njerezimit-do-t-i-mungoje-katedralja-160574" }