Zjarri në pallatin pranë Ambasadës Amerikane, lokalizohen flakët, nuk ka të lënduar

Publikuar tek: aktualitet, më 13:38 04-04-2015 Zjarri në pallatin pranë Ambasadës Amerikane, lokalizohen flakët, nuk ka të lënduar Foto ilustruese

Është pushtuar nga flakët  një pallat pranë Ambasadës Amerikane.

Paneli elektrik i shkallëve u përfshi nga flakët  duke u përhapur në të gjithë pallatin. Autoshkalla për daljen e banorëve nga banesat është vënë menjëherë në funksion për të  evakuuar banorët të cilët  ishin bllokuar brenda pallatit. Tymi i përhapur në të gjithë pallatin e vështirësoi nxjerrjen e banorëve që dolën nëpër ballkone duke kërkuar ndihmë. Pas kësaj, u bë e mundur evakuuimi i tyre nga banesat.


Drejt vendngjarjes u nisën dy  makina  zjarrëfikëse  dhe policia të cilët asistuan në operacionin për lokalizimin e vatrës së zjarrit. Mësohet se nuk ka të lënduar dhe se situata është vënë tashmë nën kontroll nga policia dhe forcat e zjarrëfikseve.


Banorët kanë akuzuar firmën e ndërtimit të pallatit për cilësinë e dobët të punës sa i takon instalimeve në të gjitha katet e pallatit. Kabullat janë të paizoluar, ç'ka sjell rrezik të lartë edhe për përsëritjen e një tjetër situate të ngjashme.

"Ky është standarti i cilësisë me të cilën  ka punuar firma. Janë të zbuluar kabullat, një shkëndijë e vogël shkakton flakë në gjithë pallatin, nuk ka dalje emergjence dhe ne ndjehemi të rrezikuar në çdo moment. Kabullat janë të paizoluara dhe rreziku është i mundshëm në çdo herë. Nuk ka hapësira të mjaftueshme që të futen zjarrëfikset apo policia", është shprehur njëri nga baorët e pallatit duke treguar para kamerave kabullat e zbuluar e të paizoluar të pallatit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Juristët: Ç’ndodh po të dorëhiqet Marku nga deputet, për t’ia lënë vendin Arben Frrokut, precedentët
Zhduket Ylli Memia, dëshmitari i dytë i Arben Frrokut, E ëma: Nuk e di ku është »
Article Logic
Execution time: 0.012678861618042
array(1) { ["section"]=> string(86) "zjarri-ne-pallatin-prane-ambasades-amerikane-lokalizohen-flaket-nuk-ka-te-lenduar-7815" }