Zjarri në pyllin e Semanit, ish-deputeti publikon videot: Dëme të pallogaritshme nga flakët

Publikuar tek: politike, më 07:24 03-08-2020 Zjarri në pyllin e Semanit, ish-deputeti publikon videot: Dëme të pallogaritshme nga flakët Pamje nga pylli

Një sipërfaqe e madhe me pisha është përfshirë nga flakët në Seman të Fierit, gjatë ditës së djeshme.

Lidhur me këtë ka reaguar dhe ish-deputeti i PD Luan Baçi i cili shkruan se zjarri ka shkaktuar dëme kolosale.

Ndërkaq akuzon qeverinë se nuk janë gjendur në kohë për të bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Postimi i Luan Baçit: Pylli i Semanit ne flake, papergjegjshmeri e strukturave te shtetit per tu gjendur ne kohe Vazhdojne me ore te tera flaket te perpijne hektare te tere me pyje, deme te pallogaritshme.

Topoja ne rete e dendura te tymit, banoret e zones ishin te paret qe dhane alarmin, por strukturat e rilindjes, me papergjegjshmerine e tyre, po e lene qe zjarri te perparoje dhe te beje deme kolosale, ne flore dhe faune.

Pylli i Semanit ne flake, papergjegjshmeri e strukturave te shtetit per tu gjendur ne kohe Vazhdojne me ore te tera...

Posted by Luan Baci on E Diele, 2 August 2020

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011970996856689
array(1) { ["section"]=> string(96) "zjarri-ne-pyllin-e-semanit-ish-deputeti-publikon-videot-deme-te-pallogaritshme-nga-flaket-215879" }