Zjarri në Seman drejt shuarjes, dalin në dritë shkaqet e rënies së tij

Publikuar tek: aktualitet, më 19:18 18-08-2019 Zjarri në Seman drejt shuarjes, dalin në dritë shkaqet e rënies së tij Nga vendi ku ra zjarri në Pyllin e Semanit

Zjarri në Pyllin e Semanit po vihet nën kontroll. Edhe pse terreni ka vështirësuar shuarjen e flakëve, forcat zjarrëfikëse kanë arritur të vënë nën kontroll zjarrin.

Në terren ndodhet efektivë të Emergjencave Civile dhe Drejtorisë Pyjore të Fierit si dhe forca policie.

Nga informacionet e fundit, dyshohet se zjarri mund të jetë shkaktuar nga pakujdesia njerëzore, pasi zona në fjalë frekuentohet nga shumë turistë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024742126464844
array(1) { ["section"]=> string(76) "zjarri-ne-seman-drejt-shuarjes-dalin-ne-drite-shkaqet-e-renies-se-tij-175715" }