Zjarri shkrumbon pallatin shumëkatësh, 75 të vdekur (Video)

Publikuar tek: bota, më 13:50 19-01-2017

Të paktën 75 persona, mes tyre 45-zjarrfikës kanë humbur jetën si pasojë e shembjes së një pallati i cili u përfshi nga flakët.

Ngjarja ka ndodhur në Teheran të Iranit, ku rreth 200 persona të cilët ndodheshin në pallatin 17-katësh kanë ‘luftuar’ me flakët.

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit, por sipas autoriteteve iraniane kanë mbetur nën rrënoja mjaft persona të tjerë dhe sipas tyre numri i viktimave mund të rritet. Sipas BBC nërtesa është ndërtuar në 1962 dhe dikur ishte ndërtesa më e lartë në Teheran dhe brenda saj kishte edhe një qendër tregtare.

katee.jpgkate11.jpgkatee2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Facebook bllokon ‘Russia Today’, i ndalohen postimet deri në inagurimin e Donald Trump
Injekton botoks në fytyrë, gruaja shpërfytyrohet dhe humb shikimin në njërin sy »
Article Logic
Execution time: 0.011484146118164
array(1) { ["section"]=> string(62) "zjarri-shkrumbon-pallatin-shumekatesh-75-te-vdekur-video-66019" }