Zogu përplaset me aeroplanin britanik, bën ulje të detyruar

Publikuar tek: bota, më 20:43 01-04-2016 Zogu përplaset me aeroplanin britanik, bën ulje të detyruar

Një aeroplan rbitanik i kompanisë “Ryanair” ka bërë ulje të detyruar në aeroportin e Mançesterit pas dyshimeve për një defekt teknik.

Aeroplani që ishte nisur drejt Palma dhe Majorka-s, ka hasur në probleme në momentin që është ngritur në ajër, ndërsa sipas spekulimeve ka qenë përplasja e një shpendi që ka shkaktuar tronditje.

Para se të ulej sërish në aeroportin e Mançesterit, aeroplani ka bërë disa rrotullime në ajër për të djegur sa më shumë karburant, që të djegjë sa më shumë karburant për të ulur peshën e të ulet në mënyrë të sigrtë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028990983963013
array(1) { ["section"]=> string(64) "zogu-perplaset-me-aeroplanin-britanik-ben-ulje-te-detyruar-36623" }