Zonjat në shi, Bushati me duar në xhepa... Truproja i mban çadrën në rrugët e Varshavës

Publikuar tek: politike, më 14:53 24-10-2018 Zonjat në shi, Bushati me duar në xhepa... Truproja i mban çadrën në rrugët e Varshavës Nga Varshava

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ndodhet në Poloni për një vizitë zyrtare.

 

Ai ka gjetur pak kohë për të bërë një shëtitje në rrugët e Varshavës, ose qyteti i lirisë, siç e cilëson edhe shefja e tij e kabinetit Odeta Barbullushi. Por ndërsa Barbullushi nuk e ka problem shiun që bie, për ministrin kujdeset truproja i cili i vjen nga pas me një çadër në dorë.

Kësisoj, Bushati shijon gjjithë lirinë por edhe postin e të qenit ministër, me duar në xhepa...

“Varshava, qyteti i lirisë. Në Poloni për Forumin e Sigurisë së Varshavës”, shkruan shefja e kabinetit ministror por e gjithë vëmendja bie te kontrasti i zonjave në shi, e Bushatit në çadër.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Thpifje’, Paloka i përgjigjet Endri Fugës: Vajza e turpshme e Ramës nuk ka dhënë asnjë...(E PLOTË)
'E ke radhën ti', Ndreu i përgjigjet Berishës: Leh dhe pak se je nga fundi, do të ta tregoj targën ty matuf »
Article Logic
Execution time: 0.0054678916931152
array(1) { ["section"]=> string(90) "zonjat-ne-shi-bushati-me-duar-ne-xhepa-truproja-i-mban-cadren-ne-rruget-e-varshaves-138954" }