Zoran Zaev jep lajmin e mirë: Greqia e gatshme t’i japë vaksinën e Covid Shqipërisë dhe Maqedonisë

Publikuar tek: aktualitet, më 12:14 18-09-2020 Zoran Zaev jep lajmin e mirë: Greqia e gatshme t’i japë vaksinën e Covid Shqipërisë dhe Maqedonisë Rama, Mitsotakis dhe Zaev

Lajm i mirë për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Greqia ka pranuar që ta sjellë vaksinën e Covid në vendin tonë e në Maqedoni.

Lajmin e ka bërë me dije kryeministri maqedonas, Zoran Zaev i cili ka thënë se Kyriakos Mitsotakis ka qenë i gatshëm të ofrojë vaksinën për të dyja vendet.

Vaksina fillimisht do të mbërrijë te vendet anëtare të BE, po ata mund ta dërgojnë te vendet fqinje.

“Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis u tregua i gatshëm që Greqi, si vend anëtar i BE të ofrojë vaksinën kundër covid-19 Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore, pasi vaksina do arrijë fillimisht në vendet anëtare e më pas tek kandidatët për integrim. Për mua, kjo deklaratë është një provë e miqësisë së mirë”. – tha Zaev.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012110948562622
array(1) { ["section"]=> string(104) "zoran-zaev-jep-lajmin-e-mire-greqia-e-gatshme-t-i-jape-vaksinen-e-covid-shqiperise-dhe-maqedonise-220809" }