“Zoti ministër, shikoi kalamajtë e tu”, protestuesit e Zharrëzës thirrje Tahirit të tërheqë policët

Publikuar tek: aktualitet, më 17:58 25-02-2017 “Zoti ministër, shikoi kalamajtë e tu”, protestuesit e Zharrëzës thirrje Tahirit të tërheqë policët

Protestuesit e Zharrëzës i kanë bërë thirrje ministrit të Brendshëm, Saimir Tahirit që të tërheqë policinë nga sheshi i Ministrisë së Energjitikës në qendër të kryeqytetit, ku ata nuk po lejohen të ngrejnë çadrat.

“Zoti ministër, Saimir Tahiri shikoi kalamajtë e tu… Hajde këtu dhe largoi”, i është drejtuar një prej protestueve ministrit, nëpërmjet kamerës së “Nisma Thurja”, pasi televizionet informative nuk po raportojnë ngjarjen.

Qytetarët kanë vënë në dukje se policia po dhunon të varfërit e Shqipërisë dhe nuk vepron ndaj politikanëve që janë vendosur përballë Kryeministrisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Protestuesit e Zharrëzës dhunohen në qendër të Tiranës, mediat bojkot qytetarëve
Shpërthen bombola e gazit në lokalin në Tiranë, plagosen dy persona »
Article Logic
Execution time: 0.010149955749512
array(1) { ["section"]=> string(101) "zoti-minister-shikoi-kalamajte-e-tu-protestuesit-e-zharrezes-thirrje-tahirit-te-terheqe-policet-69951" }