‘Zoti t’ju lehtësojë dhimbjen’, Kryemadhi shpreh ngushëllime për viktimat e tragjedisë në Greqi

Publikuar tek: aktualitet, më 12:34 25-07-2018 ‘Zoti t’ju lehtësojë dhimbjen’, Kryemadhi shpreh ngushëllime për viktimat e tragjedisë në Greqi Monika Kryemadhi

Të shumta kanë qenë reagimet për tragjedinë e ndodhur në Athinë si pasojë e zjarrit që morri dhjetra jetë njerëzish dhe plagosi qindra te tjerë.

Edhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka shprehur solidarizimin e saj për fqinjët grek.

“Jemi pranë jush, duke u lutur në çdo moment, që zoti t’ju lehtësojë dhimbjen dhe të shpëtojë jetët e të gjithë të lënduarve nga kjo tragjedi”, shkruan Kryemadhi. 

Postim i plotë:

Solidarizohemi me fqinjët tanë grek në këto ditë të vështira të humbjes së dhjetëra jetëve dhe qindra të plagosurve nga kjo katastrofë.

Janë momente që kanë nevojë për forcë dhe mbështetje.

Jemi pranë jush, duke u lutur në çdo moment, që zoti t’ju lehtësojë dhimbjen dhe të shpëtojë jetët e të gjithë të lënduarve nga kjo tragjedi! 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 10 ditë operacion, finalizohet me sukses 'Drino 2018'  (DETAJE- VIDEO)
Arrestohet në doganë me 11 kile heroinë çifti shqiptar »
Article Logic
Execution time: 0.0069339275360107
array(1) { ["section"]=> string(99) "zoti-t-ju-lehtesoje-dhimbjen-kryemadhi-shpreh-ngushellime-per-viktimat-e-tragjedise-ne-greqi-129070" }