‘Zoti’ zbriti në Barcelonë, Cristiano Ronaldo merr Juventusin ‘për dore’ dhe i rrëmben vendin e parë Messit, ‘tragjedi për Manchester United (REZULTATET E TJERA)

Publikuar tek: sport, më 23:00 08-12-2020 ‘Zoti’ zbriti në Barcelonë, Cristiano Ronaldo merr Juventusin ‘për dore’ dhe i rrëmben vendin e parë Messit, ‘tragjedi për Manchester United (REZULTATET E TJERA) Ronaldo i gezohet golit te pare te shenuar

Kanë përfunduar ndeshjet e sotme në Champions League, ku Cristiano Ronaldo me dopietën e tij ka mposhtu me rezultatin 0-3 Barcelonën e Lionel Messit, duke i rrëmbyer edhe vendin e parë në grup. Goli tjetër i ndeshjes u shënua nga amerikani McKennie.

Tragjedi për anglezët e Manchester United, që me humbjen 3-2 në Gjermani përballë Leipzig eleminohen nga Champions dhe do të detyrohen të luajnë në Europa League.

Me vështirësi kualifikohet Lazio, që i mjaftoi barazimi 2-2 me Brugge në Itali, por minutat e fundit ishin vërtetë drithëruese për italianët.

Ndërkohë ndeshje mes PSG dhe Basaksehir është ndërprerë, pasi arbitri i katërt ofendoi me fjalë raciste zv.trajnerin e klubit turk.

Rezultatet:

Screenshot_14.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Breakdancing dhe skejtbordi mes 4 disiplinave të reja që ‘DEBUTOJNË’ në Lojërat Olimpike (FOTO)
»
Article Logic
Execution time: 0.011698007583618
array(1) { ["section"]=> string(159) "zoti-zbriti-ne-barcelone-cristiano-ronaldo-merr-juventusin-per-dore-dhe-i-rremben-vendin-e-pare-messit-tragjedi-per-manchester-united-rezultatet-e-tjera-230649" }