Zv/ministri Hodaj: Gjysma e bandave shqiptare kanë lidhje me ato italiane

Publikuar tek: aktualitet, më 23:21 27-02-2018 Zv/ministri Hodaj: Gjysma e bandave shqiptare kanë lidhje me ato italiane

Zv/ministri i Brendshëm, Julian Hoda i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, thotë se gati gjysma e grupeve kriminale shqiptare kanë interesa financiare kryesisht në Itali.

Pjesë nga deklarata:

Hodaj: Nga një analizë që u bë nga operacioni Forca e Ligjit, doli që 48 për qind e grupeve kriminale shqiptare kanë interesa jashtë vendit, kryesisht në Itali. Gati gjysma e grupeve kriminale kanë interesa jashtë vendit.

Çupi: Sa është numri i grupeve kriminale në Shqipëri?

Hodaj: Di që janë kataloguar nga Taska Forca e operacionit "Forca e Ligjit". Shifrat nuk kam pse t'i di dhe nuk duhet të bëhen publike besoj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas dëborës, surprizon moti në Tiranë: Parashikimi për nesër
Ambasada e SHBA njoftim të rëndësishëm për Konsullatën nesër »
Article Logic
Execution time: 0.010775089263916
array(1) { ["section"]=> string(79) "zv-ministri-hodaj-gjysma-e-bandave-shqiptare-kane-lidhje-me-ato-italiane-111701" }