Zv.ministri i Ramës për votën e Shqipërisë në OKB: Sido që të ishte, këta të PD prapë njëlloj do turfullonin

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:51 22-12-2017 Zv.ministri i Ramës për votën e Shqipërisë në OKB: Sido që të ishte, këta të PD prapë njëlloj do turfullonin

Zëvëndesministri i Mbrojtjes Petro Koçi reagon pas qendrimit të Partisë Demokratike lidhur me votën e qeverisë shqiptare në OKB kundër vendimit të SHBA për njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet të Izraelit.

PD shprehu hapur mosdakordësinë e saj për këtë votë, ndërsa zv.ministri i Mbrojtjes aludon se sido që të kishte qenë vota e Shqipërisë, e djathta prapë do turfullonte njësoj. "Dhe kur ishin në pushtet s'e kanë vënë kurrë në diskutim Telavivin si kryeqyetet", thotë Petro Koçi.

REAGIMI I PLOTË:

Keta te PD jane kaq proamerikane saqe per kete jane gati te vijne dhe ne pushtet!

Vota e Shqiperise ashtu si e shume vendeve te tjera qartesisht proamerikane!

Sido te ishte votimi ne OKB keta te PD prape njelloj do turfullonin.

Loje per pushtet!

Ne asnje pike te programit te politikes se jashtme te PD nuk thuhet se njohin Jeruzalemin si kryeqyetet te Izraelit. Dhe kur ishin ne pushtet se kane ven kurre ne diskutim Telavivin si kryeqyetet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024190902709961
array(1) { ["section"]=> string(113) "zv-ministri-i-rames-per-voten-e-shqiperise-ne-okb-sido-qe-te-ishte-keta-te-pd-prape-njelloj-do-turfullonin-103987" }