Zv/ministri shqiptar: Mesharin e Gjon Buzukut e ka shkruar Marin Barleti (VIDEO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:09 15-12-2017 Zv/ministri shqiptar: Mesharin e Gjon Buzukut e ka shkruar Marin Barleti (VIDEO)

Ç’ngjyrë ka kali i bardhë i Skënderbeut? ... Po Mesharin e Gjon Buzukut kush e ka shkruar?

Mund t’ju duken si gjëegjëza të fëmijërisë, por s’janë dhe aq të thjeshta... Zëvendës ministri i Mbrojtjes në Maqedoni, Bekim Maksuti, në emisionin ‘Shkurt e shqip’, i pyetur se kush e ka shkruar Mesharin e Gjon Buzukut, është përgjigjur se Mesharin e Gjon Buzukut e ka shkruar Marlin Barleti.

Por përveç gafës, ministri nuk ka ngurruar të kritikojë të rinjtë shqiptarë që të pyetur para disa ditësh nga një emision televiziv, në pjesën më të madhe nuk e dinin kush e ka shkruar Mesharin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070581436157227
array(1) { ["section"]=> string(84) "zv-ministri-shqiptar-mesharin-e-gjon-buzukut-e-ka-shkruar-marin-barleti-video-103230" }