Zvicra merr 3 adoleshentë dhe kompleton ekipin për "France 2016"

Publikuar tek: sport, më 18:00 30-05-2016 Zvicra merr 3 adoleshentë dhe kompleton ekipin për

Trajneri i Zvicres, Vladimir Petkovic, ka thirrur në ekipin e kombëtares tre 19 vjeçarë duke kompletuar kështu 23 lojtarët që do të shkojnë në Francë.

Sulmuesi i Baselit, Breel Embolo së bashku me Nico Elvedi dhe Denis Zakaria i janë bashkuar kombëtares zvicerane që do të ndeshet në datën 9 qershor kundër Shqipërisë.

Portierë: Yann Sommer (Borussia Moenchengladbach), Roman Buerki (Borussia Dortmund), Marwin Hitz (Augsburg)

Mbrojtës: Stephan Lichtsteiner (Juventus), Nico Elvedi (Borussia Moenchengladbach), Michael Lang (Basel), Johan Djourou (Hamburger SV), Steve von Bergen (Young Boys), Fabian Schaer (Hoffenheim), Francois Moubandje (Toulouse), Ricardo Rodriguez (Wolfsburg)

Mesfushorë: Valon Behrami (Watford), Blerim Dzemaili (Genoa), Gelson Fernandes (Rennes), Fabian Frei (Mainz), Granit Xhaka (Arsenal), Xherdan Shaqiri (Stoke), Denis Zakaria (Young Boys)

Sulmues: Breel Embolo (Basel), Haris Seferovic (Eintracht Frankfurt), Admir Mehmedi (Bayer Leverkusen), Eren Derdiyok (Kasimpasa), Shani Tarashaj (Everton).

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021080017089844
array(1) { ["section"]=> string(68) "zvicra-merr-3-adoleshente-dhe-kompleton-ekipin-per-france-2016-41922" }