Zyrtare, Diego Kosta firmos për klubin e madh spanjoll

Publikuar tek: sport, më 22:45 21-09-2017 Zyrtare, Diego Kosta firmos për klubin e madh spanjoll

Pas shumë aludimeve dhe lajmeve për një largim të Diego Kostës nga Chelsea drejt Atletiko Madrid, ditën e sotme ka ardhur zyrtarizimi.

Spanjolli është një lojtar i “los cholconeros” dhe do të jetë në dispozicion të trjanerit Diego Simeone që nga Janari.

Sulmuesi spanjoll u largua nga “Stanford Bridge” pas një ftohje që pati me trajnerin Antonio Konte, i cili në merakto i kishte kërkuar klubit që ta shiste lojtarin.

Kalimi i Kostës u bë zyrtar nga klubi madrilen i Atletikos nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

Sipas akordit Atletiko ka pranuar të paguajë 60 milionë euro plus bonuset për të marrë shërbimet e sulmuesit spanjoll. 

Screenshot_14.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071439743041992
array(1) { ["section"]=> string(59) "zyrtare-diego-kosta-firmos-per-klubin-e-madh-spanjoll-93221" }