Zyrtare, Inter bën goditjen e parë në merkato

Publikuar tek: sport, më 20:00 15-01-2018 Zyrtare, Inter bën goditjen e parë në merkato

Inter më në fund ka arritur të zyrtarizojë marrëveshjen me mbrojtësin e Benfika, Lisandro Lopez.

Zikaltrit kanë marrë 27-vjeçarin me formulën e huazimit me detyrim blerje për 9 milion euro në fund të sezonit.

Pasi ka kaluar vizitat mjekësore, argjentinasi ka hedhur dhe firmën në kontratë dhe mund të jetë gati për Spaletin që nga ndeshja me Romën të dielën që vjen.

Duke folur për mediat italiane për këtë kalim, argejntinasi, Lopez u shpreh shumë i lumtur për kalimin te një klub si Inter.

"Të luaj në një klub si Interi, njëri prej më të mëdhenjëve në Evropë, është një ëndër për mua. Numri 2? Më ka shoqëruar për shumë vite. Kam pasur fatin që ta gjejë të lirë këtu”, është shprehur Lisandro Lopez. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007565975189209
array(1) { ["section"]=> string(51) "zyrtare-inter-ben-goditjen-e-pare-ne-merkato-106669" }