Zyrtare, Interi “blindon” mbrojtjen, merr kampionin e Europës

Publikuar tek: sport, më 16:39 22-08-2017 Zyrtare, Interi “blindon” mbrojtjen, merr kampionin e Europës

Teksa kanë mbetur edhe 9 ditë nga mbyllja e merkatos, skuadrat europiane po nxitojnë të mbyllin tratativat e fundit në blerjen apo shitjen e futbollistëve.

Një nga skuadrat më aktive në këtë sezon merkato ka qenë Interi, i cili pas zyrtarizmit të Dalbret në krahun e majtë të mbrojtjes, ditën e sotme ka konfirmuar në mënyrë zyrtare edhe afrimin e mbrojtësit të djathtë portugez, Kanselo, i marrë në huazim me të drejtë blerje nga Valencia.

Mbrojtësi ditën e djeshme ka kaluar testet mjeksore ndërsa ditën e sotme në prani dhe të drejtorit sportive zikaltër ka hedhur firmën mbi kontratë.

Mbrojtësi portugez që u shpall kampion Europe në 2016-tën, ishte kërkuar më ngulm nga trajneri Luçiano Spaleti dhe shikohet si një nga afrimet më cilësore në këtë merkato verore. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.037981986999512
array(1) { ["section"]=> string(63) "zyrtare-interi-blindon-mbrojtjen-merr-kampionin-e-europes-89841" }