Zyrtare, Kombëtarja Shqiptare luan miqësoren e fundit 8 ditë përpara Euro 2016

Publikuar tek: sport, më 21:33 05-04-2016 Zyrtare, Kombëtarja Shqiptare luan miqësoren e fundit 8 ditë përpara Euro 2016

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur dhe ka konfirmuar marrëveshjen me homologët ukrainas për të zhvilluar një miqësore midis dy kombëtarëve në kuadër të përgatitjeve për finalet e Evropianit “Francë 2016”.

Sipas akordit, takimi Shqipëri-Ukrainë do të luhet më datën 3 qershor në stadiumin e Bergamos “Atleti Azzurri d'Italia” dhe do të nisë në ora 20:30.

Kjo do të jetë miqësorja e dytë për Kombëtaren përpara Euro2016, pasi në fund të muajt maj do luaj kundër Katarit. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021286964416504
array(1) { ["section"]=> string(83) "zyrtare-kombetarja-shqiptare-luan-miqesoren-e-fundit-8-dite-perpara-euro-2016-36921" }