Zyrtare: Ky është iPhone 8, i shpejtë, me teknologji të reja, por do zhgënjeheni nga pamja (Foto)

Publikuar tek: bota, më 19:11 12-09-2017 Zyrtare: Ky është iPhone 8, i shpejtë, me teknologji të reja, por do zhgënjeheni nga pamja (Foto)

Është prezantuar sot në Kaliforni telefoni i ri smart i kompanisë Apple, iPhone 8.

Smartfoni i ri vjen në 2 modele dhe 3 ngjyra; iPhone 8, iPhone 8 plus. Procesori duket të jetë një nga përmirësimet kryesore të smartdonit.

iPhone 8 dhe 8 plus do kenë procesor Bionic A11, deri në 70% më i shpejtë se iPhone 7.

Përmirësime të tjera janë në kamera e bateri, por duket se dizajni nuk ka ndryshuar shumë nga paraardhësi.

y76jyu5thjyyj.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Britania ndez alarmin, mbi 50 shqiptarë të arrestuar çdo javë
Apple i surprizon të gjithë: Prezanton smartfonin e ri iPhone 10 (Fotot) »
Article Logic
Execution time: 0.0098800659179688
array(1) { ["section"]=> string(97) "zyrtare-ky-eshte-iphone-8-i-shpejte-me-teknologji-te-reja-por-do-zhgenjeheni-nga-pamja-foto-92117" }