Zyrtare/ Ministria e Arsimit: Të hënën nis mësimi në të gjitha shkollat e vendit

Publikuar tek: aktualitet, më 20:14 13-01-2017 Zyrtare/ Ministria e Arsimit: Të hënën nis mësimi në të gjitha shkollat e vendit

Ministria e Arsimit dhe Sportit bën me dije se ditën e hënë me datë 16 Janar 2017, do të nisë procesi mësimor i rregullt në të gjitha institucionet arsimore në Republikën e Shqipërisë.

Pas një ndërprerje dy javore për shkak të virusit të gripit AH3N2 dhe temperaturave shumë të ulëta që prekën vendin me reshje dëbore dhe ngrica, mësimi për nxënësit e sistemit parauniversitar dhe shkollat e larta nis të hënën më 16 janar.

“Ministria e Arsimit dhe Sportit bën me dije se ditën e hënë me datë 16 Janar 2017 do të nisë proçesi mësimor i rregullt në të gjitha institucionet arsimore në Republikën e Shqipërisë. Suksese”, thuhet në njoftimin e ministries.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skandali me "Loro Boriçin", sa është numri real i vendeve të stadiumit?
Nga Vora në Konispol, identifikohet viktima në kufirin shqiptaro-grek »
Article Logic
Execution time: 0.010775089263916
array(1) { ["section"]=> string(84) "zyrtare-ministria-e-arsimit-te-henen-nis-mesimi-ne-te-gjitha-shkollat-e-vendit-65449" }