Zyrtare, pas Neymar PSG bën “çmendurinë” e rradhes, firmos me Mbappe

Publikuar tek: sport, më 19:02 31-08-2017 Zyrtare, pas Neymar PSG bën “çmendurinë” e rradhes, firmos me Mbappe

PSG pas asnjë diskutim është mbreti i kësaj merakto verore, dy transfermimet më të shtrenjta të historisë tashmë janë Neymar dhe Mbappe, të marrë këtë sezon të dy nga Barcelona dhe Monako.

Pasi ka kaluar testet mjekësore, klubi ka zyrtarizuar kalimin e mesfushorit francez nga Monako.

Mediet franceze zbulojnë se Mbappe ka kaluar tek PSG fillimisht në formën e huazimit me të drejtë blerje dhe në fund të sezonit klubi i sheikut Nasser Al-Khelaifi do të paguaj shifrën astronomike prej 180 milion eurosh.

Ndërkohe Mbappe ka firmosur kontratën që për 6 vitet e ardhshme e mban atë të lidhur me PSG për një pagë vjetore prej 13 milion euro.

Zyratrizmin e ka bërë vetë klubi parizien në rrjetet sociale.

mabs.PNG

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076470375061035
array(1) { ["section"]=> string(70) "zyrtare-pas-neymar-psg-ben-cmendurine-e-rradhes-firmos-me-mbappe-90779" }