Zyrtare, sulmuesi kuqezi nënshkruan në Itali

Publikuar tek: sport, më 22:28 02-08-2016 Zyrtare, sulmuesi kuqezi nënshkruan në Itali

Drilon Cenaj do të jetë lojtar i Salernitanës për sezonin e ri 2016-2017. 19-vjeçari është bashkuar ditën e sotme me skuadrën italiane. Lajmin e ka bërë të ditur klubi i Serisë B, ku konfirmon firmosjen e një kontrate 1-vjeçare.

“L’U.S Salernitana 1919 njofton afrimin e sulmuesit Drilon Cenaj (1997), duke siguruar prezencën e futbollistit për sezonin aktual sportiv”, njofton klubi italian.

Cenaj është pjesë e Shqipërisë U-19 dhe më herët, ka qenë pjesë e akademisë Pushkak në Hungari.

Screenshot_9.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.14568519592285
array(1) { ["section"]=> string(49) "zyrtare-sulmuesi-kuqezi-nenshkruan-ne-itali-48561" }