Zyrtare: Xherdan Shaqiri te klubi i madh anglez

Publikuar tek: sport, më 22:07 13-07-2018 Zyrtare: Xherdan Shaqiri te klubi i madh anglez

Futbollisti shqiptar i kombëtares zvicerane, Xherdan Shaqiri është bërë pjesë e ekipit të Liverpool.

Shaqiri do të vijojë të qëndrojë në Premier Ligë, pas transferimit nga Stoke City për 13 milion euro, me një kontratë pesë vjeçare.

26-vjeçari nga Kosova ka thënë fjalë pozitive për trajnerin e tij të ri Jurgen Klopp, dhe është shprehur i lumtur për transfertën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.19192814826965
array(1) { ["section"]=> string(53) "zyrtare-xherdan-shaqiri-te-klubi-i-madh-anglez-127803" }