Zyrtari amerikan sulmon vizitën e Merkel dhe Hollande në Rusi

Publikuar tek: bota, më 00:49 07-02-2015 Zyrtari amerikan sulmon vizitën e Merkel dhe Hollande në Rusi faksimile e gazetes Bild ne Gjermani qe flet per komentet e zyrtarit amerikan

Xhon Mekein, ish kandidati për president në SHBA, si shumica e politikës amerikane sulmon ashpër vizitën Merkel – Hollande në Rusi. CDU duhet tu kërkojë falje viktimave të ndërhyrjes ruse në Ukrainë, thotë Mekein në intervistë për gazetën popullore Bild në Gjermani. Argumenti gjerman është negociata e dy liderëve evropiane me Putin për një paqe të qëndrueshme në Ukrainë, por nga këndvështrimi amerikan, vizita në kohën e sanksioneve, është një sinjal dobësie për Evropën dhe pragmatizmin e saj historik ndaj Rusisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.042718172073364
array(1) { ["section"]=> string(66) "zyrtari-amerikan-sulmon-viziten-e-merkel-dhe-hollande-ne-rusi-2599" }