Zyrtari gjerman ‘shuplakë’ Ramës: Çelja e negociatave për Shqipërinë, e parakohshme

Publikuar tek: politike, më 12:06 23-04-2018 Zyrtari gjerman ‘shuplakë’ Ramës: Çelja e negociatave për Shqipërinë, e parakohshme Gunther Krichbaum dhe Lulzim Basha

Është kthyer në çështjen më të bujshme politike përplasja mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës për kryetarin e Komisionit të Çështjeve të BE-s në Bundestagun gjerman, Gunther Krichbaum.

Lidhur me akuzën e Ramës madje ka reaguar ashpër edhe Doris Pack përmes një statusi në rrjetet sociale duke akuzuar Ramën se ka fabrikuar histori kundër Krichbaum. Ky i fundit është shprehur skeptik në lidhje me çeljen e negociatave për vendin tonë.

Sot madje Krichbaum i ka dhënë një tjetër “shuplakë” kreut të qeverisë. Ndërsa publikon foton nga Kuvendi në seancat e kaluara kur Rama u përlye me miell, zyrtari gjerman komenton:

“Në këtë fazë, unë besoj se negociatat e pranimit me Shqipërinë janë të parakohshme”, shkruan politikani.

“Së pari dhe më kryesorja, korrupsioni dhe nivelet e larta të krimit të organizuar janë një problem”, thekson Krichbaum. 

Ndërkohë, qëndrimi kritik i Krichbaum mbi pjekurinë e Tiranës ka bërë që politikani i CDU-së të jetë objektiv për mediat shqiptare, të cilat janë pranë Kryeministrit Edi Rama, thuhet në artikullin e "esspiegel.de", shpërndarë nga zyrtari gjerman. Ndër të tjera, Krichbaum u akuzua për veprimin në interes të Presidentit rus Vladimir Putin.

negociatat.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Meta dekoron senatorin italian, merr pjesë Basha dhe Berisha
Hapja e negociatave/ Socialistët nisin AKSIONIN, Ruçi e Balla në Estoni »
Article Logic
Execution time: 0.011818170547485
array(1) { ["section"]=> string(86) "zyrtari-gjerman-shuplake-rames-celja-e-negociatave-per-shqiperine-e-parakohshme-117963" }