Zyrtari i LSI shpërthen në akuza të forta: Sulmet e turpshme me miell dhe numra telefoni nuk e ndalin forcën tonë (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 17:47 10-06-2017 Zyrtari i LSI shpërthen në akuza të forta: Sulmet e turpshme me miell dhe numra telefoni nuk e ndalin forcën tonë (VIDEO)

Atomosfera e ndezur poltike, po karakterizon edhe  qarkun e Gjirokastrës ku palët luftojnë për 5 vende në parlament. Kryesuesi i listës së LSI-së në këtë qark, Vangjel Tavo ka dalë në një konferencë për shtyp nga ku ka lëshuar akuza të forta kundër palëve kudërshtare.

Në deklaratën e tij para gazetarve, Tavo thotë se janë duke u bërë sulme karshi figurës së tij por edhe të simpatizantëve të LSI në këtë qark. Më tej Tavo shpreh besimin e tij se Lëvizja Socialiste për Integrim do të dalë forcë e parë këtë qark, dhe i fton kundërshtarët  në një fushatë të ndershme dhe pa ofendime. Ai kërkon që ti jepet fund shpifjeve dhe sulmeve personale ndaj stafit të LSI në Gjorokastër.

Deklarata e Vangjel Tavos nga Gjirokastra: 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.04382586479187
array(1) { ["section"]=> string(124) "zyrtari-i-lsi-shperthen-ne-akuza-te-forta-sulmet-e-turpshme-me-miell-dhe-numra-telefoni-nuk-e-ndalin-forcen-tone-video-81984" }