Zyrtari i PD: Situata ekonomike nuk është aq depresive sa thuhet. Të varfër ishim e të varfër do mbetemi

Publikuar tek: politike, më 22:27 03-07-2020 Zyrtari i PD: Situata ekonomike nuk është aq depresive sa thuhet. Të varfër ishim e të varfër do mbetemi Roland Bejko, anëtar i Këshillit Kombëtar të PD

Roland Bejko, pedagog dhe anëtar i Këshillit Kombëtar të PD shprehet se situata ekonomike aktuale është shqetësuese por jo aq depresive sa artikulohet publikisht.

Në emisionin Ekopolitikë, Bejko tha “Të varfër ishim dhe të varfër do mbetemi”.

"Jemi në momentin ku është shuar shpresa se kushdo të vijë do të gjenerojë një ekonomi e cila ikompatible. Është shqetësim po nuk është aq depresive situata. Ne jemi një vend i vogël. Nuk kemi një ekonomi shumë të madhe e cila një rënie kaq e madhe do krijonte një kolaps që do donte shumë punë ose kohë e shtrirë në kohë për tu rimëkëmbur. Ne jemi të orientuar drejt shërbimeve. Të varfër ishim dhe të varfër do mbetemi. Të varfër në kuptimin me një progresion pozitiv nëse aplikojmë politika normale dhe vizionare”, u shpreh Roland Bejko.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087389945983887
array(1) { ["section"]=> string(109) "zyrtari-i-pd-situata-ekonomike-nuk-eshte-aq-depresive-sa-thuhet-te-varfer-ishim-e-te-varfer-do-mbetemi-212751" }