Zyrtarisht deputet i PS, shihni ç’bëjnë Turi dhe Orinda për Eljo Hyskon

Publikuar tek: aktualitet, më 12:37 16-05-2019 Zyrtarisht deputet i PS, shihni ç’bëjnë Turi dhe Orinda për Eljo Hyskon

Aktivisti i njohur i FRESSH, Eljo Hysko  është emëruar zyrtarisht deputeti më i ri i Kuvendit të Shqipërisë.

Duke qenë se katër deputetë nga Partia Socialiste kanë lënë mandatin e tyre për t’u angazhuar në fushatën si kryetarë bashkie në qyetete të caktuara, Eljo Hysko ka marrë zyrtarisht postin e deputetit.

Lidhur me këtë arritje të Eljos ka reaguar edhe vëllai i tij Turjan Hysko dhe Orinda Huta.

Turjani ka publikuar  foton e të vëllait në Instastory krahas së cilës shkruante me të madhe 'Krenar'.

Edhe Orinda postoi një foto me Eljon dhe shkruan: Rruga jote qoftë plot dritë dhe plot bekime. Të dua.

-640-0-5cdd31b78e06e.jpg

-640-0-5cdd31b81a535.jpg

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0068659782409668
array(1) { ["section"]=> string(77) "zyrtarisht-deputet-i-ps-shihni-c-bejne-turi-dhe-orinda-per-eljo-hyskon-164544" }