Zyrtarizimi i kandidatëve në PS, Ahmetaj: Për Tepelenën Tërmet Peçi, në Përmet Gilberti Jaçe

Publikuar tek: politike, më 10:14 15-04-2015 Zyrtarizimi i kandidatëve në PS, Ahmetaj: Për Tepelenën Tërmet Peçi, në Përmet Gilberti Jaçe Tërmet Peçi dhe Gilberto Jaçe

Zyrtarizohen edhe pesë kandidatë të tjerë nga Partia Socialiste për bashkitë e Tepelenës, Përmetit, Libohovës, Memaliajt dhe Këlcyrës. Ata do të jenë Tërmet Peçi, Gilberto Jaçe, Luiza Mandi, Durim Roshi dhe Klement Ndoni.

Deputeti socialist i qarkut Gjirokastër Arben Ahmetaj sapo bëri publik emrat e tyre.

“Partia Socialiste do t’i propozojë maxhorancës për bashkitë këta kandidatë” Bashkia Libohovë Luiza Mandi, bashkia Tepelenë Tërmet Peçi, bashkia Memaliaj Durim Roshi, bashkia Përmet Gilberto Jaçe, bashkia Këlcyrë Klement Ndoni’’, deklaroi Ahmetaj.

Më herët PS-ja zyrtarizoi edhe tre kandidatët për zgjedhjet në bashkitë e Vlorës, Himarës dhe Sarandës. Ata do të jenë Dritan Leli, Gjergj Goro dhe Floriana Koka. Komunikimi publik për këto kandidatura u bë nga deputetja Valentina Leskaj, e cila tha se janë bërë testime, konsultime dhe sondazhe deri në nxjerrjen e këtyre kandidatëve.

“U vendos që t’i propozohet tryezës mjekun Dritan Leli, për bashkinë e Sarandës Floriana Koka dhe për Himarën Gjergj Goro. Janë bërë testime, konsultime dhe sondazhe.”, deklaroi Leskaj.

Mbetet tashmë që PS-ja të zyrtarizojë kandidatin për bashkinë e Tiranës, për të cilën po përflitet se do të jetë Erjon Veliaj, pas sondazheve e diskutimeve në PS. Rama është duke zhvilluar ende takime në PS me deputetët e Tiranës dhe Gjirokastrës.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0095999240875244
array(1) { ["section"]=> string(94) "zyrtarizimi-i-kandidateve-ne-ps-ahmetaj-per-tepelenen-termet-peci-ne-permet-gilberti-jace-8758" }