Zyrtarizimi i kandidatëve të PD-së/ Për Prrenjasin Bajazit Karriqi, në Maliq Xhevdet Belishta

Publikuar tek: politike, më 12:27 13-04-2015 Zyrtarizimi i kandidatëve të PD-së/ Për Prrenjasin Bajazit Karriqi, në Maliq Xhevdet Belishta Bajazit Karriqi, kandidati i PD-së për Përrenjasin

Zyrtarizohen në Partinë Demokratike edhe dy kandidatë të tjerë për zgjedhjet lokale. Bajazit Karriqi dhe Xhevdet Belishta janë dy kandidatët për bashkitë e Përrenjasit dhe Maliqit që do të rikandidojnë në këto zgjedhje. Karriqi është vendosur të kandidojë sërish nga PD-ja, pas një mandati si kryetar bashkie në këtë qytet. Kurse Belishta, edhe pse humbi përballë Gëzim Topçiut të PS-së zgjedhjet e kaluara, do të konkurojë sërish.

Belishta në Maliq do të ketë përballë Gëzim Topçiun e PS-së, ndërkohë Karriqi do ketë kandidaten e LSI-së Miranda Rira, e cila do të ketë edhe mbështetjen e PS-së për këto zgjedhje.

Belishta ka kandiduar zgjedhjet e kaluar përballë Gëzim Topçiut, duke i humbur zgjedhjet me një diferencë me më pas se 200 vota.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086297988891602
array(1) { ["section"]=> string(96) "zyrtarizimi-i-kandidateve-te-pd-se-per-prrenjasin-bajazit-karriqi-ne-maliq-xhevdet-belishta-8551" }