Zyrtarizohet kalimi, Higuain lojtar i Juventusit

Publikuar tek: sport, më 17:02 26-07-2016 Zyrtarizohet kalimi, Higuain lojtar i Juventusit

Tashmë është zyrtare: Gonzalo Higuain është lojtar i Juventus. Marotta ka depozituar në Lega Calcio në Milano një kontratë të re të futbollistit. Argjentinasi, pasi ka bërë vizitat mjekësore në mënyrë sekrete në Madrid javën e shkuar, do të mbërrië të mërkurën në Torino për firmën e kontratës.

Pipita më pas do të nisë dhe përgatitjet e sezonit të ri në Vinovo të hënën e ardhshme. Ai u shit nga Napoli te Juventus për 90 milionë euro me një kontratë dy-vjeçare, ashtu siç ishte parashikuar edhe në klauzolë. Sulmuesi do të përfitojë 7.5 milionë euro në sezon.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027105093002319
array(1) { ["section"]=> string(53) "zyrtarizohet-kalimi-higuain-lojtar-i-juventusit-47789" }